![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12023176
*
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 19:04:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 23:45:15
1
500 kr
10/9 17:11:24
2
1.000 kr
10/9 18:54:39
1
700 kr
10/9 18:54:39
2
800 kr (Budbetjänt)
10/9 18:54:59
1
1.000 kr
10/9 18:54:59
2
1.000 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:05
1
1.500 kr
10/9 18:59:23
2
1.300 kr
10/9 18:59:23
1
1.400 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:53
1
Vinnande bud
10/9 18:59:55
2
1.500 kr
10/9 18:59:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs mer om Albin Amelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albin Amelin
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 23:45:15 | 1 | 500 kr |
10/9 17:11:24 | 2 | 1.000 kr |
10/9 18:54:39 | 1 | 700 kr |
10/9 18:54:39 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:54:59 | 1 | 1.000 kr |
10/9 18:54:59 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:05 | 1 | 1.500 kr |
10/9 18:59:23 | 2 | 1.300 kr |
10/9 18:59:23 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:53 | 1 | Vinnande bud |
10/9 18:59:55 | 2 | 1.500 kr |
10/9 18:59:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Albin Amelin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09